Eğitimler

" Doğru veri için bilgi yeri Usveri "

Usveri Özel Eğitim Kursu

Eğitimin her kademesinde ve kariyerin her aşamasında başarılı bir sınav vermesi gereken öğrencilerimiz için en iyi ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Millî Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’ye bağlı bütün sınavlarda maksimum başarıyı elde etmek öncelikli hedefimizdir. Başarının tek bir formülü yok. Hayallerin de çalışma biçimin de diğerlerinden farklı! İşte bu nedenle, sadece sana özel bir çalışma programı oluşturarak, seni, tercihlerin doğrultusunda ve bir özel ders öğretmeni titizliğinde sınava hazırlıyoruz. Eksiklerini belirleyerek, Akıllı Öneri Sistemi sayesinde karşına yalnızca izlemen gereken konu anlatım videolarını ve çözmen gereken soruları çıkararak, eksiksiz ilerlemeni sağlıyoruz.

Matematik

Matematik genelde öğrencilerin çok zorlandıkları ve çabuk pes ettikleri bir ders olmuştur. Bunun temelinde öğrencilerin ilk konudan itibaren anlatılanları tam olarak kavrayamadan bir sonraki konuya geçiş yapmaları ve öğrencilerin matematikten korkarak uzaklaşması yatmaktadır.


Fizik

Bir bilim dalı ve disiplin olarak fizik modern bilimler diyebileceğimiz alanlar arasında en yerleşik olanıdır, oysa gerek tarihsel gerekse de toplumsal olarak erken 20. yüzyıla kadar diğer bilim dallarıyla kıyaslandığında çok da ciddi bir rol oynamamıştır.


Kimya

Kimya, maddenin yapısını , özelliklerini , birleşimini , etkileşimlerini , tepkimelerini , araştıran ve uygulayan bilim dalıdır. Kimya bilimi daha kapsamlı bir ifadeyle maddelerin özellikleriyle, sınıflandırılmasıyla, atomlarla, atom teorisiyle, kimyasal bileşiklerle, kimyasal tepkimelerle, maddenin halleriyle, moleküller arası ve moleküler kuvvetlerle, kimyasal bağlarla, tepkime kinetiğiyle, kimyasal dengenin prensipleriyle vb. konularla ilgilenir.


Biyoloji

Biyoloji birikimlerimizin tam olarak karşılığını veren bir derstir. Öncelikle biyolojiye nasıl çalışılmaması gerektiğini bilmeliyiz. Biyolojiye; ezber yaparak, tüm bilgilerin altını fosforlu kalemle çizerek, saatlerce video izleyip ya da saatlerce konu çalışarak, yatarak, sebep sonuç ilişkisi kurmayıp kuru bir yöntemle biyoloji dersine çalışılmaz.


Geometri

TYT’ de 10 tane AYT’ de 10 tane soru olmak üzere 80 Matematik sorunun 20’si Geometri bölümündendir. YKS sınavında geometri soruları kolay ve orta zorluktadır. Bu sene yapılan MSÜ ve YKS sınavında da geometri bölümü zorlayıcı değildi.


Türkçe

2019 – 2020 Türkçe soruları beklenilenden de zordu. Bu dönemde ilk defa TYT’ de matematik değil Türkçe konuşuldu. Türkçenin zor olması sınavın tamamını zorlaştırdı. Türkçedeki zor ve seçici sorular diğer branşları etkiledi.


Tarih

TYT ve AYT Sınavına hazırlanan geleceğimizin güvencesi siz USVERİ’li  gençler , Tarih dersi TYT sınavının tüm alanlarında sınava girecek öğrenciler için önemlidir. Sayısal bölümden meslek seçmek isteyen bir öğrenci için tarih dersinden yapacağı bir soru onun tıp fakültesine veya istediği üniversiteye girmesini sağlayacaktır.


Coğrafya

TYT sınavında 20 soru olan sosyal bilimler alanının 5 sorusu da coğrafya dersinden sorulmaktadır. Peki, TYT Coğrafya’ya nasıl çalışmalıyız?


×