Usveri Eğitim

Birebir Dersler

Eğitim Düzeni

Dersler dikkat ve konsantrasyonun sağlanması adına kişiye özel olarak oluşturulmuş sınıflarda birebir olarak işlenir.

Eğitim Hakkında

Bundan sonraki hayatını önemli ölçüde etkiyecek olan YKS sınavlarına hazırlanmak lise son sınıf ve mezun öğrencileri için en birinci konudur. Fakat birçok öğrenci, kalabalık ortamlarda özellikle bu yaşlarda, derslerden istenilen verimi alamamaktadır. Bizlere göre, özel dersin en etkili olduğu dönem bu donemlerdir.

Eğitimin Amacı

Bu eğitimlerin amacı öğrencilerin gerçek potansiyelini ortaya çıkarıp, ihtiyaç duyduğu bütün eğitimleri vererek ve etkili çalışma metotlarıyla YKS sınavlarında yüksek puan elde etmelerini sağlatıp hedeflerine ulaştırmaktır.

Eğitimin Süresi

Birebir eğitim modelinde öğrenci, eğitim-öğretim dönemi içerisinde ihtiyaç duyduğu her dersten dilediği kadar ders alabilir. Eğitimler bir haftalık, bir aylık veya tüm eğitim-öğretim sezonu boyunca devam edebilir.

Haftalık Ders Saati

Ders programı öğrencinin müsait ve verimli vakti göz önünde bulundurularak yapılır ve yapılan program her hafta düzenli olarak uygulanır. Öğrencinin başarı durumuna göre haftalık ders saati artırılıp azaltılabilir. Öğrenciler dilerse, ders seçme konusunda kurumdan yardım alabilirler; kurumun yapmış olduğu bireysel analizden sonra öğrencinin eksikleri tespit edilip rehber öğretmeninin belirlediği derslerden ve yine rehber öğretmeninin uygun gördüğü ders saati kadar ders alırlar.

Eğitim Sonunda Ulaşılması Beklenen Hedefler

 • Birebir eğitim alan öğrenciler;
 • Okul derslerini daha iyi anlayıp, sınavlarında yüksek başarı elde edebilirler.
 • Üniversiteye giriş sınavlarının temel bilgilerini ve metotlarını öğrenmiş olurlar.
 • Çalışma disiplinine sahip olurlar
 • Etkili öğrenme metotlarını geliştirirler.
 • Öğrenme konusundaki endişelerini yener ve eğitim hayatına kendine güvenerek devam eder.

Katılımcı Profili

12. Sınıf ve mezun bütün öğrenciler birebir ders imkânından yararlanabilir. Özellikle, kalabalık ortamlarda derslerden istenilen verimi alamayan öğrenciler için ideal öğrenme yöntemidir.

Verilen Dersler

Öğrenciler, Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Tarih, İngilizce ve İhtiyaç duyduğu bütün derslerden birebir eğitim alabilir.

Eğitim Sürecinin İşleyişi

Dersler alanında uzman ve birebir ders tecrübesi olan hocalarla işlenmektedir.

Diğer eğitim kurumlarından farklı olarak dersler 40 dakika değil 50 dakikadır. 10 dakika aradan sonra dersler yeniden başlar.

Kayıt yaptıran öğrencinin ders programı oluşturulmadan önce öğrenciye Bilgi Ölçme Sınavı yapılıp , ihtiyaç duyduğu kadar haftalık ders saati belirlenir.

Ders programı öğrencinin müsait ve verimli vakti göz önünde bulundurularak yapılır ve yapılan program her hafta düzenli olarak uygulanır.

Yoğun ders trafiğinin aksine, günlük maksimum 3 saatlik birebir ders verilir. Arta kalan zamanda zorunlu soru çözümü yapılır. Dersler art arda gelen günlere yazılmaz. Amaç bir sonraki derse kadar ödevlerini yapıp, yeni derse hazırlıklı girmesini sağlamaktır. Örneğin haftada 6 saat birebir ders alacak bir öğrencinin programı : Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 2’şer saat veya Salı, Perşembe, Cumartesi günleri 2’şer saat olacak şekilde düzenlenir.

Öğrenci ders günü dışında da kuruma gelip kontrol altında ders çalışabilir ve istediği öğretmenimize soru sorabilir.

Ders aralarında kantin-kafeterya imkanlarından yararlanabilir.

Öğrenci haftalık tek dersten ders alsa bile kurumun bütün faaliyetlerinden faydalanabilir.

Mazeret belirtmesi durumunda işlenmemiş dersler telafi edilir.

Zamanla başarı sağlayan birebir öğrencileri bedava birebir derslerle ödüllendirilir. Bu uygulamayla öğrenciler arasında tatlı bir rekabet oluşur ve başarılarına pozitif ivme kazandırmış olurlar.

Derslerde başarısız olan, stres ve kaygı problemi yaşayan öğrenciler için psikolog desteği verilir.

Usveri’de  ders aldığı öğretmeninden memnun kalmadığı takdirde , imkanlar dahilinde öğretmen değişikliğine gidilir .

E-okul sisteminden düzenli bir şekilde öğrencinin okul başarısı takip edilir. Okulundaki başarısız dersin öğretmeniyle görüşme sağlanarak ortak çözüm üretilir.

ÖĞRENCİ BAŞARISININ ÖLÇÜLMESİ

Öğretmen ders bitiminde işlenen konuyla ilgili yaprak testlerini çözdürür.

Her 3-4 konu akabinde konu tarama sınavı yapılır. Yapılan sınavda başarısızlık gösteren öğrenciye o konu tekrar anlatılır.

EĞİTİM KAYNAKLARI

Kaynaklarımız yeni sınav sistemine ve müfredata uyumlu olup şunlardan oluşmaktadır.

1. Ön Hazırlık

2. Keşfetme → Konu anlatım föyleri

3. Uygulama → Konu değerlendirme testleri

4. Pekiştirme → Yeni nesil soru bankaları

5. Ölçme değerlendirme → Deneme sınavları

6. Rehberlik → Aylık rehberlik dergisi (8 Adet), İnteraktif rehberlik modülü.

Öğrencinin başarı durumuna göre doküman seçimi yapılır.

Öğrenciler yaprak test, konu tarama testleri, bilgi değerlendirme sınavları ve benzeri kaynaklardan faydalanır. Her sınıfta özel kitaplık olup , içerisi her branştan yaprak test ve zengin dokümanlarla doludur.

Öğrenciler dokümanlara dijital ortamda erişebilir.

Eğitimin Verildiği Zamanlar

Kurumumuz tatil günü hariç haftanın 6 günü 08:00 – 20:00 saatleri arası açıktır. Okula devam eden öğrencilerden dolayı eğitimler hafta içi okuldan sonra 16:30 – 20:00 saatleri arası yapılır. Öğrenciler hafta sonu tüm gün ders alabilirler. Özel durumlarda öğrenciler hafta içi de günün her saatinde ders alabilirler.

Öğrencinin Beklenen Çalışma Yükü

Yoğun ders trafiğinin aksine, günlük maksimum 3 saatlik birebir ders verilir. Arta kalan zamanda zorunlu soru çözümü yapılır. Dersler art arda gelen günlere yazılmaz. Amaç bir sonraki derse kadar ödevlerini yapıp, yeni derse hazırlıklı girmesini sağlamaktır. Örneğin haftada 6 saat birebir ders alacak bir öğrencinin programı : Pazartesi , Çarşamba , Cuma günleri 2 şer saat veya Salı, Perşembe, Cumartesi günleri 2 şer saat olacak şekilde düzenlenir.

Eğitim Ortamı

Binamızda, parmak izi okuma sistemi bulunmaktadır ve öğrenci her giriş-çıkış yaptığında velisine mesaj gönderilmektedir.

Özel Dersler

 • Biyoloji Özel Ders
 • Coğrafya Özel Ders
 • Felsefe Özel Ders
 • Fizik Özel Ders
 • Geometri Özel Ders
 • İngilizce Özel Ders
 • Kimya Özel Ders
 • Matematik Özel Ders
 • Tarih Özel Ders
 • Türkçe Özel Ders